Akademik Sınavlar

Akademik Sınavlar

Akademik Sınavlar

Akademik Sınavlar için sizler de kurumumuz aracılığı ile İngilizce kurslarımıza katılım sağlayabilirsiniz. Özellikle lisans ve doktora ile master öğrencilerinin hazırlandığı sınavların pek çoğunda İngilizce dil bilgisi oldukça önemlidir.

Temel İngilizce kursları dışında akademik sınavlar için özel olarak müfredata hakim olan İngilizce kurslarımızı tercih edebilirsiniz. Bu sayede hazırlandığınız sınav için hedeflediğiniz puanı alabilir ve İngilizce seviyenizi dilediğiniz gibi geliştirebilirsiniz.

Üniversitelerin hazırlık sınıflarının atlanması veya tüm İngilizce içeren akademik sınavlar için kurslarımızı inceleyebilir ve size uygun eğitimlerimize katılabilirsiniz.

 

YDS

YDS özellikle yabancı dil bilgisi seviyesini belirleyen bir sınavdır. YÖK tarafından yapılan YDS sınavı, yurt dışında öğrenim görmek isteyen lisans öğrencilerinin yabancı dil bilgisi ve seviyesini tespit etmek için yapılmaktadır.

YDS sınavı sadece İngilizce dili için değil, Arapça, Almanca, Farsça, İspanyolca, Rusça ve Bulgarca dilleri gibi farklı yabancı diller için de yapılabilmektedir. YDS sınavı kapsamında girilecek yabancı dil sınavı için, dil bilgisi, sözcük bilgisi veya okuduğunu anlama odaklı soru çeşitleri bulunmaktadır.

Sizler de YDS sınavına hazırlanıyor ve ilk girişinizde istediğiniz puanı almak istiyorsanız, kurumuzun sunduğu akademik sınavlar kurslarımıza katılım sağlayabilirsiniz.

 

IELTS


IELTS sınavı pek çok ülkedeki kurumların ve üniversitelerin hazırlık sınıflarından muafiyet için istedikleri bir sınavdır. Ayrıca yurt dışında çalışmak için başvuruda bulunacağınız büyük kurumlar da İngilizce dil seviyesini öğrenmek için IELTS sınav sonucu belgesi talep edebilirler.

IELTS sınavı diğer yabancı dil tespit sınavlarından farklı olarak 4 farklı bölümden oluşmaktadır. Sınav kapsamında öğrencinin İngilizce seviyesini belirlemek için okuma, yazma ve konuşma dışında dinleme becerilerinin de ölçüldüğü sınavlar yapılmaktadır. IELTS sınavına hazırlık döneminizde daha kaliteli bir eğitim almak için akademik sınavlar kurslarımızı değerlendirebilirsiniz.

 

TOEFL IBT Sınavı

TOEFL IBT sınavı, kanada ve Amerika başta olmak üzere dünyanın pe ok yerinde kabul gören bir sınavdır. TOEFL IBT sınavı diğer dil sınavlarından farklı olarak ETS tarafından hazırlanmaktadır. TOEFL IBT sınav sonucu ise yurtdışında bulunan üniversitelere kabul için kullanılabilir. Ayrıca İngilizce hazırlık sınıflarından muaf olmak için de TOEFL IBT sınavı tercih edilmektedir.

Yurt dışındaki bazı işletme ve kurumlar iş başvurusu sırasında gerekli görürler ise, TOEFL IBT sınav sonucunu talep edebilirler. İş dünyası ve eğitim hayatı için oldukça önemli olan TOEFL IBT sınavı için akademik sınavlar kurslarımızı inceleyebilir ve sınav hazırlığınızı daha kaliteli bir eğitim ile tamamlayabilirsiniz.

 

Akademik İngilizce Sınavları

Akademik İngilizce sınavları pek çok kişinin iş veya eğitim kariyeri açısından gereklidir. Özellikle yurt dışında okumak veya doktora ve master yapmak isteyen kişilerin mutlaka akademik sınavlara katılım sağlaması ve yeterli puanı alması beklenmektedir.

Bunun yanında akademik sınavlar yurt dışında çalışmak isteyen kişiler için de büyük önem taşımaktadır. Akademik sınavlar pek çok yeterlilik sınav çeşidine göre sadece yazma veya okuduğunu anlama testlerinden oluşmamaktadır. Dinleme ve konuşma gibi farklı aşamalardan da oluştuğu için, yurt dışında gitme planlarınızı direkt olarak etkileyebilmektedir.

Akademik sınavlara daha kapsamlı bir şekilde çalışabilmek ve hazırlanmak için mutlaka sınavlara yönelik eğitim veren kursumuz ile birlikte çalışabilirsiniz. Bu sayede sınavlara hazırlık döneminizde daha verimli ve etkin bir çalışma yöntemi geliştirebilirsiniz.

 

Akademik Sınavlara Kimler Girebilir?

Akademik sınavlara kimler girebilir ve yabancı dil seviye tespit sınavları ne işine yarar gibi sorularınıza yanıtlamak isteriz. Gerek akademik, gerekse kariyer amaçlı olarak yurt dışı planı yapabilirsiniz.

Bunun yanı sıra ülkemizde global düzeyde iş yapan pek çok büyük kurum da eleman alımı sırasında yabancı dil yeterliliğine dikkat etmektedir. İş İngilizcesinden farklı olarak akademik sınavlar için verdiğimiz kurslarımız ile sınavlarda istediğiniz performansı gösterebilirsiniz. Akademik sınavlara girmeyi düşünen kişilerin hedefleri şu şekilde sıralanabilir:

Akademik olarak yurt içindeki yabancı eğitim veren ve yurt dışındaki üniversitelerde ilerlemek isteyenler,
İş hayatı yanı sıra okul hayatında da akademik olarak yükselmek isteyenler,
Akademik İngilizce yeterlilik belgesi ile yurt dışında veya yurt içinde iş başvurusu yapacak olanlar akademik sınavlar kurslarını tercih etmektedir. Sizler de kariyer ve eğitim hayatınızda ilerlemek ve yabancı dil seviye tespit sınavlarında yüksek bir puan almak istiyorsanız İstanbul Dil Akademileri kurumumuzun akademik sınavlar kurslarına hemen kayıt yaptırabilirsiniz.